1-700-550-118

הנקה – כל כמה זמן לתת לתינוק לאכול

 ב Uncategorized

את הקשר של תינוקך לעולם, הוא תלוי בך לכל דבר אותו הוא צריך. אין ספק שזו אחריות מאוד גדולה והדברים מסתבכים כשאנו לא תמיד יודעות מה התינוק שלנו רוצה ומה הוא צריך בכל רגע נתון. צופית דיסטלמן מירקין, מדריכת ההנקה שלנו, נותנת כמה טיפים והמלצות שלא ידעתן.

 

 

הנקה לפי דרישה

התינוק שלך לא יכול לדבר ולכן משתמש בסימנים שונים על מנת להראות לך שהוא רעב. סימנים אלה יכולים להיות ליקוק שפתיים, הוצאת לשון ופה פעור שמחפש באוויר. כאשר התינוק שלך בוכה זהו סימן מאוחר לרעב.

הסימנים האלו יכולים להופיע בתדירות משתנה מכל תינוק לתינוק ואצל אותו תינוק בתדירות שונה בזמנים שונים. לפעמים התינוק שלך יגלה את הסימנים הללו אחרי חצי שעה מההנקה האחרונה, אחרי שעה או כמה שעות ולפעמים אפילו אחרי רבע שעה.

 

 

זמני ההאכלה השכיחים

לרוב תשמעי שהתינוק שלך צריך לאכול כל שלוש שעות. ההנחיה הזו הגיעה מכך שתינוק קטן שנולד  צריך לאכול שמונה ארוחות ביממה, שהן יוצאות כל שלוש שעות. בממוצע התינוק שלך יונק בין שמונה לארבע עשרה הנקות ביממה. אין צורך לשים שעון או לפתוח מרווחים, התינוק שלך עם הזמן הופך להיות מיומן יותר ביניקה והתדירות שבה הוא מבקש לינוק משתנה.

הכול בסדר ולא צריך להתרגש, התינוק שלך יבכה או יהיה באי שקט כשהוא יצטרך משהו. יחד עם זאת, חשוב להיות בבקרה ולשים לב לנורות אדומות שעולות.

 

 

השד – לא רק להנקה

שאלו אותך פעם אם את “מוצץ”? לרוב נשים שמניקות חוו הערות כאלו, רק משום שעשו את הפעולה הטבעית ביותר והניקו את התינוק שלהן.

אל תפחדי להציע לתינוק שלך את השד לעיתים קרובות, התינוק שלך ידע לעצור כשהוא צריך ולכן אין האכלת יתר מהשד בהנקה. חשוב לזכור גם כי שחרור החלב מהשד לא דומה לאופן שבו החלב נשפך מהבקבוק.

תופתעי לגלות שהתינוק שלך משתמש בשד גם בשביל להרגיע את עצמו, לעשות קקי או לישון ולא רק בשביל לינוק. התינוק שלך יעשה פעולה אחרת שלא בהכרח תגרום להוצאה של החלב אלא תרגיע אותו ותספק את הצרכים שלו, בדיוק כמו שאימא טבע התכוונה.

 

אז בפעם הבאה שישאלו אותך “מה את מוצץ?” תהיי גאה לומר שכן! את נותנת לתינוק שלך בדיוק את מה שהוא צריך בדרך הכי טבעית שיש. לא רק שזה יגרום לך ולתינוק שלך להתחבר יותר, זהו כלי הורות חשוב. תשתמשי בו בצורה הטובה ביותר 🙂

 

 

המידע בכתבה נכתב ע”י צופית דיסטלמן מירקין, יועצת הנקה מוסמכת.

פוסטים אחרונים
0